Centralny odkurzacz - czy to działa?

list Kategoria: Blog Dodano: comment Komentarz: 0

Chcesz w sposób szybki, sprawny i bez zbędnego wysiłku odkurzyć dom lub mieszkanie? Masz już dość mocowania się ze składaniem przenośnego odkurzacza? Wypróbuj centralny odkurzacz, a na pewno nie pożałujesz! Sprawdź w naszym wpisie, jak jest zbudowany i jakie są jego zalety.

Chcesz w sposób szybki, sprawny i bez zbędnego wysiłku odkurzyć dom lub mieszkanie? Masz już dość mocowania się ze składaniem przenośnego odkurzacza? Wypróbuj centralny odkurzacz, a na pewno nie pożałujesz! Sprawdź w naszym wpisie, jak jest zbudowany i jakie są jego zalety.

Jak działa system centralnego odkurzania?

Oferowany przez nas system centralnego odkurzania składa się z trzech podstawowych elementów:

  • jednostki centralnej,
  • sieci przewodów,
  • gniazd ssawnych.

Jednostkę centralną montuje się w pomieszczeniu gospodarczym; garażu lub kotłowni. Sieć przewodów ukrywa się w ścianach, natomiast gniazda ssawne instaluje się w pomieszczeniach mieszkalnych. Zestaw do sprzątania składa się z kolei z dziewięciometrowego węża giętkiego, podobnego do węży odkurzaczy przenośnych oraz z automatycznych szufelek. Montuje się je przy powierzchni podłogi; służą one do wmiatania miotłą zanieczyszczeń do instalacji odkurzacza centralnego. Od zwykłych odkurzaczy odkurzacz centralny różni się tym, że zassane powietrze przepływające przez worek filtr nie jest wydmuchiwane jest z powrotem do pomieszczenia, lecz jest wydmuchiwane przewodami na zewnątrz budynku. Najnowsze modele odkurzaczy centralnych włącza się zdalnie poprzez instalację niskiego napięcia sterującą całością systemu.

Jakie są zalety centralnego odkurzacza?

Oferowane przez nas systemy centralnego odkurzania mają wiele zalet. Są łatwe w montażu i użytkowaniu. Eliminują z cyrkulacji zużyte powietrze, pełne kurzu i alergenów, dlatego polecamy je zwłaszcza osobom, cierpiącym na uczulenia. Działają bezgłośnie i czyszczą bardzo dokładnie, dzięki czemu kurz nie unosi się w powietrzu. Nie trzeba ich chować do szaf oraz schowków i praktycznie nie zajmują miejsca. Podczas eksploatacji systemu nie zachodzi konieczność ciągłego zakupywania nowych worków do odkurzacza, a także ich uciążliwego opróżniania; wystarczy dokładnie wyczyścić urządzenie kilka razy w roku. Co więcej, odkurzacz centralny działa nawet wtedy, gdy jego pojemnik się zapełni. Warto uwzględnić centralny system odkurzania już na etapie projektowania domu. Instaluje się go bowiem, gdy budynek jest jeszcze w stanie surowym, przed wykonaniem wylewek podłóg.

Komentarze

Bez komentarza w tej chwili!

Zostaw swój komentarz

captcha
niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień
Nowa rejestracja konta
Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło