CHARAKTERYSTYKA WKŁADÓW POWIETRZNYCH

list Kategoria: Blog Dodano: comment Komentarz: 0

Ludzie, którzy decydują się na wybudowanie kominka w swoim domu, muszą podjąć decyzję dotyczącą tego, jaki wkład w nim zainstalują. Popularnym rozwiązaniem jest kominek z wkładem powietrznym, który jest bardzo funkcjonalny, ponieważ pomaga nam skutecznie ogrzać powietrze we wnętrzu naszego domu. Sposób rozprowadzania po domu wytwarzanego w kominku ciepła jest we wkładach tego typu dość prosty, a zarazem bardzo efektywny. Dlaczego warto zdecydować się na wkład powietrzny? Dowiecie się z tego wpisu!

Na jakiej zasadzie działa wkład powietrzny?

Wkład powietrzny to nowoczesne rozwiązanie nadające się do każdego domu, w którym oprócz przyjemnej dla oka wizualizacji ognia chcemy uzyskać dodatkowe ciepło. Tego rodzaju wkład będzie stanowił doskonałe dodatkowe źródło ciepła we wnętrzu naszego domu. Za każdym razem, gdy  rozpalimy ogień w palenisku, będzie on skutecznie i szybko nagrzewał powietrze w pomieszczeniu, w którym się znajduje. Wkład powietrzny pobiera chłodne powietrze przez otwór znajdujący się pod jego obudową, a następnie ogrzewa je przez kontakt z rozgrzanym korpusem. Gorące powietrze unosi się do okapu, a później wraca do pomieszczenia przez kratki kominkowe znajdujące się w jego obudowie albo jest transportowane przy użyciu specjalnych systemów po całym domu. Chłodne powietrze nagrzewa się także przez kontakt z rozgrzaną szybą wkładu. Dzięki grawitacyjnemu przemieszczaniu się powietrza ciepło będzie się równomiernie rozchodziło po całym wnętrzu, a wykorzystując specjalne systemy nadmuchowe, będzie ono transportowane także do innych pomieszczeń w całym domu. To dlatego ogrzewanie tego typu nazywamy dystrybucją gorącego powietrza.

Jakie są zalety posiadania kominka z wkładem powietrznym?

• Jest on wydajnym źródłem dodatkowego ciepła w domu.

• Montaż całego systemu tego typu nie jest drogi.

• Montaż wkładu powietrznego jest szybki i łatwy.

• Jest to rozwiązanie przyjazne dla środowiska naturalnego.

• Idealne rozwiązanie do ogrzania domów ok. 150-200m2.

• Nie wymaga podłączenia do układu centralnego ogrzewania.

• Można w nim palić o każdej porze roku.

• Jest prosty w eksploatacji.

• Jest alternatywnym źródłem ogrzewania, co ważne - niezależnym od innych mediów.

Komentarze

Bez komentarza w tej chwili!

Zostaw swój komentarz

captcha
niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień
Nowa rejestracja konta
Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło