CZY KOMINEK ELEKTRYCZNY ZUŻYWA DUŻO PRĄDU?

list Kategoria: Blog Dodano: comment Komentarz: 0

Nowoczesne kominki elektryczne to doskonałe rozwiązanie do domów i mieszkań, w których nie ma możliwości instalacji tradycyjnych kominków na drewno lub gaz. Nie wymagają one podłączenia do komina, nie wydzielają spalin oraz gwarantują pełne bezpieczeństwo podczas użytkowania.

Nowoczesne kominki elektryczne to doskonałe rozwiązanie do domów i mieszkań, w których nie ma możliwości instalacji tradycyjnych kominków na drewno lub gaz. Nie wymagają one podłączenia do komina, nie wydzielają spalin oraz gwarantują pełne bezpieczeństwo podczas użytkowania. Rozwiązanie to stale zyskuje na popularności, nie tylko ze względów estetycznych. Wyjaśniamy, ile kosztuje korzystanie z kominka elektrycznego w celach grzewczych.

 

Jak działa kominek elektryczny?

Kominek elektryczny może zarówno ogrzewać pieszczenie, w którym zostanie zamontowany, jak i stanowić jedynie jego dekorację. W pierwszym przypadku rozwiązanie to sprawdza się w celu dogrzania salonu, sypialni lub otwartej przestrzeni niewielkiego mieszkania np. kawalerki poza sezonem grzewczym oraz jako dodatkowe źródło ogrzewania. Z kominka elektrycznego możemy korzystać także w celach dekoracyjnych - umożliwia on cieszenie się realistycznym obrazem płonącego w kominku ognia. Dzięki temu możemy zrelaksować się w miłej i przytulnej atmosferze. W jednym i drugim przypadku kominek elektryczny pobiera prąd. Jest on niezbędny do korzystania z jego funkcji, a koszty związane z użytkowaniem kominka zależne są m.in. od jego jakości. Kominki elektryczne nie są bardzo drogie w eksploatacji, jednak warto wiedzieć, ile zapłacimy, korzystając z tego rozwiązania przez kilka godzin dziennie.

 

Ile kosztuje eksploatacja kominka elektrycznego?

Koszty związane z użytkowaniem kominka zależne są m.in. od jego rodzaju. Kominki LED zużywają znacznie mniej energii niż kominki halogenowe. Wiele zależy także od tego, w jaki sposób korzystamy z kominka elektrycznego. Jeżeli chcemy cieszyć się jedynie widokiem płonącego w kominku drewna, to koszt użytkowania kominka elektrycznego będzie wahał się w granicach od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych miesięcznie przy dość intensywnym użytkowaniu. Więcej zapłacimy, korzystając z kominka elektrycznego w celach grzewczych. Zakładając, że każdego dnia korzystalibyśmy z kominka elektrycznego przez 8 godzin, to miesięcznie rachunek za prąd wzrósłby o średnio 250-300 zł. Oczywiście, to ile zapłacimy za prąd, decydując się na zakup kominka elektrycznego, jest zależne od jego klasy energetycznej, rodzaju oraz tego, w jaki sposób i przez ile godzin dziennie będziemy z niego korzystać. Wybierając kominek LED i korzystając z niego 2-3 godziny dziennie, nie zauważymy znacznego wzrostu kosztów energii elektrycznej.

Komentarze

Bez komentarza w tej chwili!

Zostaw swój komentarz

captcha
niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień
Nowa rejestracja konta
Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło