JAK DZIAŁA KOMINEK Z PŁASZCZEM WODNYM?

list Kategoria: Blog Dodano: comment Komentarz: 0

Kominek z płaszczem wodnym różni się od zwykłego wkładu kominkowego tym, że posiada dodatkowy wymiennik ciepła, gdzie gorące spaliny podgrzewają wodę. Woda z takiego wymiennika może zasilać instalację centralnego ogrzewania i ciepłej wody w domu. Tak więc kominek wyposażony w płaszcz wodny, działa tak samo jak kocioł grzewczy na paliwo stałe, tyle że w jego przypadku nośnikiem ciepła jest woda.

Wkład kominkowy z płaszczem wodnym nie różni się wizualnie od pozostałych modeli, ale ma zupełnie inaczej skonstruowany korpus. W korpusie takiego wkładu są dwie ścianki, między którymi przepływa woda. To właśnie nazywamy „płaszczem wodnym”. Otula on cały korpus i odbiera ciepło z paleniska, przekazując je wodzie, która się w nim znajduje. Ogrzana w taki sposób woda jest kierowana do instalacji, a następnie do grzejników.

Zalety kominków z płaszczem wodnym:

Taki kominek to 3w1 – instalując go w domu, mamy ładny kominek w salonie, źródło ciepła na niedrogie paliwo i prawdziwe
   ogrzewanie wodne.

Efektywne spożytkowanie ciepła powstającego podczas procesu spalania drewna w kominku.

Wysoka sprawność grzewcza.

Obniżenie kosztów ogrzewania – w sezonie grzewczym jest w stanie obniżyć je nawet do 40%.

Może być łączony z kolektorami słonecznymi.

Kominki z płaszczem wodnym, w przeciwieństwie do zwykłych kominków, oprócz estetycznych funkcji spełniają także funkcje użytkowe. W przypadku zwykłych kominków większa część wytworzonego przez nie ciepła ucieka wraz ze spalinami przez komin i jest przez nas zupełnie niewykorzystywana. Kominek z płaszczem wodnym sprawi, że każdorazowe rozpalenie paleniska wytworzy ciepło, które będzie można rozsądnie wykorzystać. Wniesie do domu ciepłe i przyjemne światło, nastrój, który pomoże się zrelaksować, a przy okazji ogrzeje dom w zimne dni.

Komentarze

Bez komentarza w tej chwili!

Zostaw swój komentarz

captcha
niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień
Nowa rejestracja konta
Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło