JAK DZIAŁAJĄ KOMINKI ELEKTRYCZNE
Alternatywą dla niego jest kominek elektryczny. Oczywiście sprawdza się on nie tylko w blokach. To doskonałe rozwiązanie dla mieszkańców domów jednorodzinnych, którzy nie chcą borykać się z ciągłymi zabrudzeniami wkładu. Urządzenie to jest wygodne i łatwe w montażu oraz w obsłudze. Jest czyste , nie dymie, nie powoduje powstawania sadzy, nie wymaga czyszczenia. Kominki to także rozwiązanie w pełni bezpieczne – nie emitują spalin, nie istnieje również ryzyko, że zabłąkana iskra spowoduje pożar.
Płomień jak prawdziwy
W kominkach elektrycznych wykorzystywane są nowoczesne technologie, dzięki którym wyświetlany ogień do złudzenia przypomina ten prawdziwy. Trójwymiarowy efekt żarzących się polan i ognia, a także efekt dymu sprawiają, że imitacja jest naprawdę łudząco podobna do pierwowzoru. Efekt realnego płomienia powstaje dzięki zastosowaniu ultradźwięków do wytworzenia mgły wodnej, która jest następnie odpowiednio podświetlana za pomocą diod LED. W ten sposób uzyskuje się obraz trójwymiarowy. Dodatkowo sprawiające wrażenie przestrzennego palenisko podkreśla tradycyjny charakter kominka. Oprócz naturalnego efektu kominek elektryczny ma jeszcze inne zalety. Przede wszystkim jest energooszczędny i bezobsługowy. Sam jego montaż też nie nastręcza wielu problemów. Sterowanie kominkiem elektrycznym obejmuje poziom jasności płomienia oraz moc ogrzewania.
Rodzaje kominków elektrycznych
Kominki elektryczne dostępne są rynku w wielu różnych wariantach. Najpopularniejszym rodzajem są urządzenia ścienne, które przystosowane są do powieszenia na ścianie. Inwestorzy chętnie wybierają również modele wolnostojące, imitujące tak zwane „kozy”. Rzadziej spotyka się kominki elektryczne wolnostojące.
Komentarze
Bez komentarza w tej chwili!
Zostaw swój komentarz