JAK PRZEBIEGA MONTAŻ KOMINKA?

list Kategoria: Blog Dodano: comment Komentarz: 0

Kiedy mamy już projekt kominka i kupiliśmy wkład kominkowy, przychodzi czas na montaż. Sprawdź, na co zwrócić uwagę przy budowie kominka, by dobrze pełnił swoją funkcję i był bezpieczny w użytkowaniu.

Instalacja komina i przygotowanie podłoża

Najważniejszą czynnością przed przystąpieniem do montażu kominka powinno być sprawdzenie podłoża w miejscu, gdzie ma być ustawiony. Strop i fundamenty muszą mieć odpowiednio dużą wytrzymałość. Przecięty kominek z wkładem waży ponad 500 kg, a ciężar ten nie jest przenoszony na ścianę, o którą jest oparty, ale w całości na podłoże. Należy również przeprowadzić wizję techniczną, by upewnić się, że w miejscu, w którym ma stanąć kominek, nie przebiegają żadne przewody instalacji grzewczej, gazowej bądź elektrycznej.

Kluczowe znaczenie dla montażu kominka ma komin, ponieważ odpowiada za odprowadzanie dymu, który powstaje podczas spalania drewna. Komin musi być zamontowany zgodnie z zasadami bezpieczeństwa pożarowego. Przede wszystkim powinien być szczelny, dobrze zaizolowany i zrobiony z materiałów odpornych na wysokie temperatury. 

Aby kominek poprawnie działał, potrzebuje powietrza. Musi ono być doprowadzone specjalnym przewodem, którego wymiary określa producent wkładu kominowego w instrukcji montażu. Kanał powietrza powinien być wyposażony w zamykaną przepustnicę, która będzie zabezpieczać dom przed stratami ciepła w czasie, gdy kominek nie będzie użytkowany.

Fachowy montaż kominka

Aby mieć pewność, że instalacja kominowa jest w pełni bezpieczna, najlepiej powierzyć montaż kominka fachowcom. Pozwoli to uniknąć błędów, których naprawa w późniejszym czasie może być nie tylko kłopotliwa, ale również bardzo kosztowna.

Pracownicy firmy Airhot z Lublina posiadają wieloletnie doświadczenie i praktyczne umiejętności niezbędne do przeprowadzania montażu kominków. Każdy etap prac zostanie wykonany z należytą dbałością, zarówno jeśli chodzi o bezpieczeństwo instalacji kominowej, jak i estetykę wykonania samego kominka.

Komentarze

Bez komentarza w tej chwili!

Zostaw swój komentarz

captcha
niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień
Nowa rejestracja konta
Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło