JAK ZMODERNIZOWAĆ KOTŁOWNIĘ?

list Kategoria: Blog Dodano: comment Komentarz: 0

Jest wiele powodów, dla których warto zmodernizować kotłownię. Może to być generalny remont domu, trwałe uszkodzenie instalacji grzewczej czy przejście na inny system ogrzewania. Podpowiadamy, jak przeprowadzić modernizację kotłowni.

Kiedy należy przeprowadzić modernizację kotłowni?

Modernizacja kotłowni często wiąże się z całkowitą zmianą sposobu ogrzewania budynku podyktowaną przepisami prawa, awarią dotychczasowego systemu grzewczego lub troską o środowisko naturalne i jakość powietrza. Decyzję o zmianie warto podjąć również ze względów ekonomicznych, by zmniejszyć straty ciepła oraz zwiększyć komfort użytkowania systemu grzewczego.

Zakres prac modernizacyjnych jest uzależniony od indywidualnych potrzeb. Może być to całkowita przebudowa, mająca na celu przystosowanie pomieszczenia do instalacji urządzeń grzewczych oraz rozwiązań projektowych, które uwzględniają m.in. właściwie dobrany system wentylacji. Może być to wymiana starego kotła grzewczego na przykład na piec gazowy.

Rodzaj pieca grzewczego a zmiany w kotłowni

Pomieszczenie, w którym znajdują się urządzenia grzewcze, musi spełniać określone normy, by zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom domu. Dlatego też, decydując się na modernizację kotłowni, warto zasięgnąć fachowej porady u specjalisty. Jest bowiem wiele czynników, które wpływają na zastosowanie konkretnych rozwiązań. 

Przykładowo wielkość kotłowni w dużej mierze przekłada się na wybór kotła grzewczego. Nie bez znaczenia jest także rodzaj paliwa, na jaki się zdecydujemy. Wybierając nowoczesny kocioł na pellet, musimy pamiętać o wygospodarowaniu przestrzeni na opał. Jeśli zdecydujemy, że kotłowni ma być zamontowany bojler z wodą, musimy rozplanować rozmieszczenie poszczególnych elementów instalacji. Może się okazać, że modernizacja kotłowni będzie wiązać się ze zmianą instalacji elektrycznej oraz nowym rozmieszczeniem oświetlenia i kontaktów. Dlatego też, przed przystąpieniem do jakichkolwiek prac, warto przeprowadzić wnikliwą analizę pomieszczenia.

Komentarze

Bez komentarza w tej chwili!

Zostaw swój komentarz

captcha
niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień
Nowa rejestracja konta
Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło