JAKIE TRZEBA PONIEŚĆ KOSZTY PRZY ZAKŁADANIU KOMINKA?

list Kategoria: Blog Dodano: comment Komentarz: 0

Długie wieczory przy kominku to marzenie wielu osób. Niestety, właściciele domów często odkładają budowę kominka na później, obawiając się wysokich kosztów. W rzeczywistości ta inwestycja nie musi się wiązać z ogromnym nakładem finansowym. Wszystko zależy głównie od tego, jaki rodzaj urządzenia wybierzesz. Poniżej przedstawiamy średnie koszty budowy kominka. 

Na rynku dostępnych wiele rodzajów kominków z różnymi rozwiązaniami technologicznymi. Przede wszystkim na początku musisz zdecydować, czy urządzenie ma pełnić jedynie funkcję dekoracyjną, czy także grzewczą. W tym drugim przypadku oprócz zakupu i obudowania wkładu konieczne będzie przygotowanie projektu całej instalacji wraz z systemem wentylacji. Kominek pełniący funkcje dekoracyjną jest najtańszy, największe koszty wiążą się z instalacją kominka wyposażonego w płaszcz wodny do podgrzewania wody w gospodarstwie domowym. 

Na jaki kominek się zdecydować? 

Jeśli zastanawiasz się nad budową kominka, musisz przeanalizować różne rozwiązania technologiczne pod kątem dopasowania do miejsca. Często stosowaną instalacją jest kominek gazowy – bezpieczny, komfortowy i łatwy w montażu. Sam proces spalania zachodzi w zamkniętej komorze, a spaliny są odprowadzane specjalnymi przewodami. Kominek na drewno jest rozwiązaniem tanim w użytkowaniu. Trzeba jednak pamiętać o zadbaniu o odpowiednią jakość używanego drewna. Coraz większą popularnością cieszą się biokominki, które oprócz tego, że są przyjazne środowisku, mają wiele innych zalet, na przykład łatwość obsługi oraz możliwość instalowania ich w nietypowych miejscach takich jak taras czy balkon. 

Jakie są średnie koszty budowy kominka?

 Materiały do izolacji i zabudowy to około 1300 zł, a koszt wykonanie zabudowy – około 2000 zł. W zależności od wybranej technologii, rodzaju wkładu oraz wielkości instalacji całkowite koszty mogą być bardzo różne. Koszt instalacji kominków konwekcyjnych to średnio 4-6 tys. zł, kominków gazowych 10-17 tys. Ceny biokominków wahają się od 700 do 3500 zł bez montażu. 

Komentarze

Bez komentarza w tej chwili!

Zostaw swój komentarz

captcha
niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień
Nowa rejestracja konta
Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło