KIEDY WARTO ZAMONTOWAĆ PIEC KOZA W DOMU

list Kategoria: Blog Dodano: comment Komentarz: 0

Warto podkreślić, że koza nie potrzebuje obudowy, ponieważ sama jest szczelnie zamkniętym paleniskiem zmontowanym ze stalowych albo żeliwnych elementów. Wewnątrz pieca panują warunki odpowiednie do bezpiecznego spalania paliwa. Do zalecanych paliw należą drewno oraz brykiet. Dodać należy również, że piec tego rodzaju ma same zalety. Jak zostało wspomniane jest doskonałą alternatywą dla kominka, szczególnie w przypadku osób, które nie mogą sobie pozwolić na jego instalację w domu. Co ważne, w przypadku nowoczesnych urządzeń tego typu możliwe jest podziwianie płomieni znajdujących się we wnętrzu pieca.

Gdzie warto ustawić kozę

Jak zostało wspomniane, w przypadku kozy, w przeciwieństwie do standardowych wkładów kominkowych, nie wymaga dodatkowej zabudowy, co oznacza obniżenie kosztów instalacji. Tego typu piec jest gotowy do pracy zaraz po podłączeniu go do komina. Biorąc pod uwagę jego niewielkie rozmiary, można postawić go w dowolnym miejscu. Nie musimy martwić się zbyt duże obciążenie stropu. Jedynym warunkiem jest możliwość podłączenia kozy do przewodu kominowego, bądź wprowadzenia przez ścianę rury odprowadzającej spaliny.

Na co zwrócić uwagę kupując kozę

Kupując piec typu koza należy zwrócić uwagę na jego moc. Przyjmuje się, że 1kW mocy pieca wystarcza do ogrzania 10-12 m2 powierzchni pomieszczenia o wysokości 2,5 m. Wybierając piec, należy więc dobrać jego moc do wielkości ogrzewanego pomieszczenia. Kolejną kwestią jest czas palenia. Ważne by był on nie krótszy niż 8 godzin przy pełnym palenisku. Istotnym parametrem jest także sprawność pieca. Ta powinna wynosić minimum 70%.

Komentarze

Bez komentarza w tej chwili!

Zostaw swój komentarz

captcha
niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień
Nowa rejestracja konta
Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło