KOMINEK ELEKTRYCZNY – SPOSÓB NA PIĘKNY WYGLĄD I BEZPIECZEŃSTWO

list Kategoria: Blog Dodano: comment Komentarz: 0

Prawdopodobnie nie ma lepszego sposobu na spędzenie jesiennego wieczoru niż przy kominku, z kubkiem ulubionej, rozgrzewającej herbaty w dłoni. Niestety, nie w każdym domu istnieje możliwość zamontowania tradycyjnego kominka, przy którym można się ogrzać. Na szczęście na rynku nie brakuje alternatyw, które są w stanie zastąpić tradycyjne palenisko. Jedną z nich są kominki elektryczne. Choć nie pali się w nich prawdziwy ogień, doznania wizualne i grzewcze są zbliżone do tych, które oferują kominki tradycyjne.

Sposób działania

Efekt spalania się drewna w kominkach elektrycznych jest uzyskiwany przez rozbicie wiązek światła lub pary wodnej, na której jest wyświetlany obraz płomieni. Jasność, szybkość oraz wysokość płomienia można regulować. W nowszych modelach jest to możliwe przy pomocy pilota. Do uzyskania efektu płomienia wystarczy zaledwie 120 – 300 W energii elektrycznej. Większa moc, zwykle do 2 kW, jest wykorzystywana wtedy, gdy kominek elektryczny ma pełnić również funkcję grzewczą.

Zalety kominków elektrycznych

Z zainstalowaniem kominka elektrycznego nie wiąże się posiadanie skomplikowanej sieci wentylacyjnej, która odprowadzałaby dym na zewnątrz. Dzięki temu instalacja przebiega szybko i sprawnie, a tym samym jest możliwa w większości domów i mieszkań. Choć do środka nie wkładamy prawdziwych polan, a trzaskający za szybą ogień jest jedynie iluzją, doznania wizualne zostają zachowane. Ponadto pomieszczenie, w którym znajduje się kominek nabiera wyjątkowego klimatu i staje się bardziej przytulne.

Korzystanie z kominka elektrycznego jest bardzo proste i nie wymaga specjalnych przygotowań. Nie trzeba się również martwić prawdopodobieństwem wystąpienia pożaru, dzięki czemu sprawdzi się również w domach, w których znajdują się dzieci i zwierzęta. Taki kominek gwarantuje nie tylko piękny i niebanalny charakter pomieszczenia, ale również bezpieczeństwo dla całej rodziny.

W naszym sklepie dostępne są różne rodzaje modele. Posiadamy w ofercie kominki wolnostojące oraz takie, które można zamontować we wnęce w ścianie, co upodabnia je do kominków tradycyjnych. Każda z opcji dodatkowo wyróżnia się stylem wykończenia – wszystko po to, aby można było bez trudu dopasować kominek do własnego wnętrza.

Komentarze

Bez komentarza w tej chwili!

Zostaw swój komentarz

captcha
niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień
Nowa rejestracja konta
Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło