PIECE KAFLOWE WRACAJĄ DO ŁASK!

list Kategoria: Blog Dodano: comment Komentarz: 0

Piece kaflowe to idealne połączenie tradycji i nowoczesności – są bowiem nie tylko funkcjonalne, ale przede wszystkim niezwykle estetyczne. Ich wzornictwo, nawiązujące do stylu retro, przenosi nas wyobraźnią w przeszłość, jednak piece kaflowe to nie tylko walory dekoracyjne. Zapewniają one bowiem jednocześnie wysoki komfort cieplny. Sprawdź, dlaczego piece kaflowe znów wracają do łask.

Piece kaflowe przyczyniają się do dużego komfortu cieplnego

Przede wszystkim piece kaflowe przyczyniają się do komfortu cieplnego w pomieszczeniach, skutecznie je ogrzewając. W oferowanych przez nas piecach spalanie jest efektywne, a temperatura utrzymuje się dłużej, dzięki wyłożeniu ich komory spalania specjalnym materiałem Acumotte. Akumuluje on ciepło, podwyższając jednocześnie temperaturę w komorze. Dodatkowe ciepło, płynące z pieców kaflowych, wynika z ich obudowy. Po wygaszeniu paleniska bowiem kafle nadal oddają ciepło, co stanowi źródło ogrzewania.

Co więcej, piece kaflowe wytwarzają promieniowanie cieplne o stałym natężeniu. W efekcie temperatura w ogrzewanych pomieszczeniach nie waha się. Piece kaflowe ponadto utrzymują odpowiednią wilgotność powietrza i je jonizują, tworząc sprzyjający zdrowiu mikroklimat.

Piece kaflowe są łatwe w utrzymywaniu w czystości

Kolejną zaletą pieców kaflowych, przyczyniającą się do ich rosnącej popularności, jest łatwość utrzymywania ich w czystości. W oferowanych przez nas urządzeniach sadza niemal się nie nawarstwia, dzięki systemowi czystej szyby. Tego typu piece polecamy alergikom – ciepło z nich przekazywane jest drogą emisji, przez co nie powoduje nadmiernego ruchu powietrza. W efekcie w ogrzewanym pomieszczeniu nie wznieca się kurz i nie krążą po nim inne alergeny. Kafelki wystarczy od czasu do czasu przetrzeć mokrą szmatką.

Kaflowe piece są bardzo wytrzymałe

Warto także zwrócić uwagę na wytrzymałość pieców kaflowych. Korpus i front wkładu proponowanych przez nas czarnych pieców kaflowych są odporne na działanie wysokich temperatur dzięki wysokogatunkowej stali, z której zostały wyprodukowane. Kontrola nad procesem spalania odbywa się poprzez przesuwkę popielnika. Omawiane piece są ponadto wyjątkowo szczelne dzięki spawom, wykonanym w osłonie gazu szlachetnego. Elementy stalowe zostały wycięte za pomocą lasera, a następnie wygięte na giętarkach CNC. Żaroodporna ceramika wytrzymuje temperaturę do 800°C. Oferowane przez nas piece kaflowe to paleniska stałopalne, z ręcznym załadunkiem paliwa i zamykanymi drzwiczkami paleniskowym. Przeznaczone są do opalania drewnem.

Na końcu nie sposób nie wspomnieć o estetyce pieców kaflowych. Eleganckie i okazałe, pozytywnie odmienią wygląd każdego wnętrza.

Komentarze

Bez komentarza w tej chwili!

Zostaw swój komentarz

captcha
niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień
Nowa rejestracja konta
Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło