PIECE TRADYCYJNE. PONADCZASOWE ELEMENTY WYPOSAŻENIA DOMU

list Kategoria: Blog Dodano: comment Komentarz: 0

Wielu z nas wychowywało się w domu z małym piecykiem, który nie tylko ogrzewał pomieszczenia, ale także dawał możliwość zrelaksowania się w jego otoczeniu. W dzisiejszych czasach zostały one zastąpione nowszymi, bardziej bezpiecznymi wersjami pieców tradycyjnych. Jak one teraz wyglądają? Czy pasują do nowoczesnych wnętrz jako ponadczasowe elementy wyposażenia?

Piece tradycyjne

Są to tzw. kozy, piece wolnostojące. Ich zadaniem jest ogrzanie pomieszczenia przy jednoczesnej możliwości relaksu w ich pobliżu. Pozwalają na wygrzewanie się oraz odpoczynek, poprzez wsłuchiwanie się w trzask spalanego drewna i wyciszenie. Nadają pomieszczeniom tradycyjnego wyglądu, przywołującego wspomnienia z dzieciństwa.

Ponadczasowe rozwiązanie dla domu

Piece tradycyjne są doskonałym rozwiązaniem dla osób, które pragną możliwości relaksu przy spokojnym, domowym ognisku, a nie mogą lub nie chcą pozwolić sobie na posiadanie wymagającego kominka.

Piece wolnostojące zajmują mniej miejsca oraz są bardziej poręczne, dzięki czemu odnajdą się w każdej przestrzeni. Ich niewielkie i niepozorne rozmiary pozwolą na ogrzanie pomieszczeń w takim samym stopniu jak kominki. Kozy są łatwe w montażu, można je w łatwy sposób umieścić w już urządzonym wnętrzu, bez wielu prac budowlanych. Posiadają pojemniki na popiół i postawione są na stylowych nóżkach, ułatwiających sprzątanie wokół nich, dzięki czemu nasze pomieszczenie zawsze będzie wyglądało estetycznie.

Kozy nie muszą być elementem wystroju, który zostanie w naszym wnętrzu już na zawsze. Łatwość w montażu pozwala na stosunkowo prostą zmianę jej lokalizacji w domu lub całkowite pozbycie się jej, jeśli się nam znudzi. Brak konieczności obudowy pieca tradycyjnego ułatwia jego demontaż bez konieczności przeprowadzania remontu.

Połączenie tradycji z nowoczesnością

Różne typy pieców tradycyjnych pozwalają na dopasowanie ich do naszego wnętrza. Piec tradycyjny doskonale sprawdzi się we wnętrzu urządzonym zarówno w stylu tradycyjnym, jak i nowoczesnym. W pomieszczeniu tradycyjnym koza stanie się częścią spójnego wystroju, kolejnym jej elementem. W pokoju nowoczesnym zaś będzie doskonałą, praktyczną dekoracją, przywołującą dawne wspomnienia.

Komentarze

Bez komentarza w tej chwili!

Zostaw swój komentarz

captcha
niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień
Nowa rejestracja konta
Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło