PIECE WOLNOSTOJĄCE JAKO ALTERNATYWA DLA TRADYCYJNEGO KOMINKA

list Kategoria: Blog Dodano: comment Komentarz: 0

Jeśli nie masz miejsca na wybudowanie tradycyjnego kominka, a jednocześnie chciałbyś właśnie nim ogrzewać wnętrze i móc rozkoszować się pięknem tańczących płomieni ognia, zamontuj piec wolnostojący. Ze względu na łatwość jego montażu oraz jego dużą wydajność piec wolnostojący jest doskonałą alternatywą dla kominka tradycyjnego. Sprawdź, jakie rodzaje pieców wolnostojących wyróżniamy i jakie są ich zalety.

Jakie rodzaje pieców wolnostojących można wyróżnić ze względu na rodzaj opału?

Biorąc pod uwagę rodzaj stosowanego w nich opału, wyróżnić można klika typów pieców wolnostojących. Najpopularniejsze są klasyczne piece na drewno, opalane polanami, oraz na pellet. Najbardziej wydajne są wolnostojące piece akumulacyjne, będące w stanie ogrzewać pomieszczenie w trybie ciągłym nawet przez dwanaście godzin od załadunku.

Właściciele niewielkich domków letniskowych lub jednorodzinnych chętnie kupują także wolnostojące piecyki konwekcyjne, wydzielające ciepło, które równomiernie rozprzestrzenia się po pomieszczeniu oraz piecyki z nadmuchem gorącego powietrza. Tego typu urządzenia wytwarzają gorące powietrze ogrzewające nie tylko pomieszczenie, w którym się znajdują, lecz równie pomieszczenia sąsiednie, do których powietrze trafia specjalnymi kanałami.

Niezwykle funkcjonalne są również piecyki z płaszczem wodnym, wytwarzające gorącą wodę, służącą jako woda użytkowa. Może być ona również doprowadzona do paneli grzewczych podłączonych do ogrzewania podłogowego.

Jakie szyby stosuje się w piecykach wolnostojących?

Kolejnym kryterium, które warto wziąć pod uwagę podczas wyboru piecyka wolnostojącego jest zamontowany w nim rodzaj przeszklenia. Szyba popularnie nazywanej „kozy” może być zatem:

- zaokrąglona,

- panoramiczna,

- zamontowana z każdej strony korpusu obrotowego,

- w standardowym rozmiarze,

- docięta na wymiar.

Ponieważ wolnostojące kominki, oprócz funkcji użytkowej, pełnią również funkcje dekoracyjną, należy dopasować ich wygląd do wyglądu pomieszczenia. Ze względu jednak na duży wybór pieców i ich różnorodną stylistykę z łatwością znajdziesz urządzenie, pasujące do twojego domu. Wolnostojące kominki doskonale bowiem komponują się zarówno z wnętrzami w stylu tradycyjnym, jak i nowoczesnym. W naszej ofercie znajdziesz urządzenia grzewcze o różnorodnej stylistyce. W oferowanych przez nas piecach zastosowano wyłącznie materiały wysokiej jakości, dlatego urządzenia są odporne na działanie wysokich temperatur i maksymalnie wykorzystują ciepło.

Dlaczego warto zdecydować się na piec wolnostojący?

Kominki wolnostojące mają wiele zalet i stanowią doskonałą alternatywę dla tradycyjnych pieców. Przede wszystkim można ustawić je w dowolnym miejscu z dostępem do komina, a jednocześnie nie wymagają obudowy ani wzmocnienia stropu. Zajmują mniej miejsca niż tradycyjne wkłady kominkowe i ogrzeją każde, nawet bardzo duże pomieszczenie.

Kolejną zaletą pieców wolnostojących, w porównaniu do klasycznych kominków, jest ich niewielki ciężar własny oraz niewielkie koszty eksploatacji – do ich rozpalania wystarczą tanie materiały opałowe: drewno lub brykiet drzewny. Piece nie wymagają zabudowy i mają zamkniętą komorę spalania, a ogrzewanie drewnem pozwala obniżyć rachunki za prąd oraz za gaz. Jeśli dodać do tego estetykę wolnostojących pieców oraz fakt, że pasują do każdego rodzaju wnętrza, jasnym stanie się, dlaczego są doskonałą alternatywą dla kominków tradycyjnych. 

Komentarze

Bez komentarza w tej chwili!

Zostaw swój komentarz

captcha
niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień
Nowa rejestracja konta
Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło