Biokominki, co to takiego?

Biokominki, co to takiego?

Nowoczesna technologia sprawiła, że nie wydzielają one dymu ani zapachu. A po wypaleniu się biopaliwa nie pozostaje popiół. Podczas spalania natomiast wytwarzana jest para wodna, która nawilża pomieszczenie. W połączeniu z olejkami eterycznymi, sprawia, że możemy korzystać również aromaterapii. Warto również podkreślić, że biokominki są wydajnym źródłem ciepła – energia wytwarzana podczas spalania jest w 100 procentach kierowana na pomieszczeni. W związku z czym stanowią one dekorację i funkcjonale uzupełnienie zwykłego ogrzewania.

Jak zbudowany jest biokominek

Większość biokominków wykonywana jest przede wszystkim ze stali pokrywanej różnego rodzaju farbami i lakierami odpornymi  na wysokie temperatury. Oprócz stali elementami konstrukcyjnymi mogą być także MDF, szkło, beton, kamień. Do poszczególnych elementów bikominków należą: obudowa, szklany cylinder lub szklana osłona, podstawa i palenisko. Obudowa musi charakteryzować się odpornością na ciepło i stabilną oraz mocną konstrukcją. W przypadku szklanego cylindra lub osłony nadrzędną cechą jest optymalna grubość szkła, gwarantująca większą wytrzymałość oraz frezowane krawędzie, które zabezpieczają przed skaleczeniem. Elementy podstawy natomiast powinny być wykonane z materiałów odpornych na działanie wysokich temperatur. Biopalenisko z kolei wykonuje się ze stali nierdzewnej. Może ono być wyposażone w przykrywkę lub zasuwkę umożliwiającą regulację wielkość płomienia.

Jak zaaranżować biokominek

Biokominki w oprawie ze stali nierdzewnej lub lakierowanej proszkowo stanowią ciekawą oprawę ognia. Ponadto wpisują się w stylistykę współczesnych wnętrz. Dzięki uniwersalności, biokominek pasuje nie tylko do domu jednorodzinnego, ale także do małego mieszkania, w którym nie ma możliwości założenia tradycyjnego kominka. W zależności od gustów oraz możliwości wnętrza można wybrać urządzenie wolnostojące, które łatwo będzie się przemieszczać. Ale istnieją również biokominki naścienne, które wiesza się w podobny sposób jak obraz Istnieje również możliwość zabudowania ich w ścianie.

W naszym asortymencie znajdują 
się jedynie najwyższej jakości produkty marek:

simple-fire infire kratki DUOVAC

aflamo-transparent classicflame Logo-Husky
Nasi spedytorzy:  schenker
Obsługujemy płatności:  paypal     payu     visa
Należymy do programu:  rzetelnafirma

Nasi spedytorzy:  DHL     DPD