Zalety odkurzaczy centralnych

Zalety odkurzaczy centralnych


W naszych domach codziennie walczymy z wszechobecnym kurzem i zanieczyszczeniami. Nie lubimy żyć w pomieszczeniach brudnych. Walka ta jest niestety bardzo uciążliwa, czasochłonna i męcząca, dlatego warto jest wykorzystać wszystkie możliwe udogodnienia, aby ją wygrać. Jednym z bardzo ciekawych ułatwień jest system centralnego odkurzania, który mamy w swojej ofercie. Jest to sposób na to, żeby codzienne czyszczenie było sprawniejsze, szybsze i, co najważniejsze, jeszcze bardziej skuteczne!


Jak to działa?


System centralnego odkurzania składa się z rur ssących, które ukryte są w ścianach domu. Znajdują się w nich także gniazda ssące, to właśnie do nich podłącza się przenośny wąż odkurzacza. Punkty przeznaczone na gniazda są rozmieszczone po domu w taki sposób, żeby umożliwić dotarcie z odkurzaczem do każdego zakątka domu. Sam odkurzacz ze zbiornikiem na kurz, nazywany jednostką centralną, umieszcza się na stałe w miejscu oddalonym od pomieszczeń mieszkalnych. Idealne do tego celu są piwnice, garaże czy strychy. Podczas odkurzania kurz jest zasysany przez końcówki odkurzacza i transportowany rurami do jednostki centralnej. Zbiornik na zanieczyszczenia ma zazwyczaj dużą pojemność (od 12 do 30 litrów), dlatego nie trzeba go zbyt często opróżniać – z reguły raz na kwartał.


Zalety odkurzacza centralnego:


• cicha praca urządzenia
• łatwy montaż odkurzacza
• efektywność sprzątania - podczas sprzątania kurz nie unosi się w powietrzu i nie osiada ponownie w pomieszczeniu, które jest czyszczone
• wygoda wynikająca z faktu, że nie trzeba go wyjmować ani chować po sprzątaniu
• nie nosi się ani nie ciągnie za sobą ciężkiego sprzętu
• znika problem plączącego się wszędzie kabla


Instalację centralnego odkurzania najlepiej jest montować na etapie budowy domu. W domu, który jest już wykończony wymaga to kucia ścian, dlatego montaż takiego systemu najlepiej jest połączyć w takim wypadku z remontem.

W naszym asortymencie znajdują 
się jedynie najwyższej jakości produkty marek:

simple-fire infire kratki DUOVAC

aflamo-transparent classicflame Logo-Husky
Nasi spedytorzy:  schenker
Obsługujemy płatności:  paypal     payu     visa
Należymy do programu:  rzetelnafirma

Nasi spedytorzy:  DHL     DPD