Różnice między piecem wolnostojącym a kominkiem

Różnice między piecem wolnostojącym a kominkiem

Koza a kominek – podstawowe różnice


Piec wolnostojący różni się od kominka przede wszystkim wyglądem, już na pierwszy rzut oka można rozpoznać charakterystyczną kozę. Oprócz wyglądu są też inne różnice. Oto kilka z nich:


• Wymaga mniej prac budowlanych podczas montażu (nie trzeba np. wykonywać żadnej obudowy), dzięki temu można zdecydować się na nią w już wykończonym, gotowym wnętrzu.


• Zajmuje mniej miejsca od tradycyjnego kominka.


• Stosunkowo łatwo można zmienić jej lokalizację w domu.


• Można jej się bezproblemowo pozbyć, kiedy stwierdzimy, że jest już nam niepotrzebna.


• Koza jest niedrogim w eksploatacji urządzeniem grzewczym.


Najlepsze miejsce na kozę


Piece wolnostojące są urządzeniami grzewczymi, ale stanowią też ważny element aranżacji wnętrza, dlatego zazwyczaj umieszcza się je w salonie. W takim miejscu wszyscy domownicy mogą je podziwiać, a piec staje się charakterystyczną częścią dekoracji. Równie dobrze można zdecydować się na montaż kozy w innym pomieszczeniu.


Kozy pasują do każdego rodzaju wnętrza. Niezależnie czy jest to pomieszczenie urządzone w stylu retro, czy minimalistycznym i nowoczesnym, koza sprawdzi się dobrze w każdej z tych aranżacji. Do wyboru mamy modele stylizowane w typie vintage – są to zazwyczaj kozy wykonane z żeliwa z dekoracyjnymi wzorami i eleganckimi nóżkami, a także kozy stalowe utrzymane w nowoczesnym stylu, które charakteryzują się prostymi formami oraz sporymi przeszkleniami.


Miejsce, w którym ma stanąć koza musi zapewniać doprowadzenie do paleniska wymaganej ilości powietrza z zewnątrz. To właśnie z tego powodu coraz więcej modeli kóz jest wyposażanych w króciec, który najczęściej jest umiejscowiony na dole albo z tyłu korpusu, do niego podłącza się doprowadzający świeże powietrze kanał. Jeżeli piec wolnostojący nie ma króćca, to będzie zasysać świeże powietrze potrzebne do spalania przez szczeliny w popielniku wprost z pomieszczenia, w którym jest postawiony.

 

All comments

Leave a Reply

W naszym asortymencie znajdują 
się jedynie najwyższej jakości produkty marek:

simple-fire infire kratki DUOVAC

aflamo-transparent classicflame Logo-Husky
Nasi spedytorzy:  schenker
Obsługujemy płatności:  paypal     payu     visa
Należymy do programu:  rzetelnafirma

Nasi spedytorzy:  DHL     DPD