Kominki elektryczne - gdzie i kiedy sprawdzą się najlepiej?

Kominki elektryczne - gdzie i kiedy sprawdzą się najlepiej?

Kominki elektryczne to nowoczesna alternatywa dla tradycyjnych pieców opalanych drewnem. Mogą być zainstalowane praktycznie w każdym miejscu, nawet w niewielkim mieszkaniu w bloku.

Kominek elektryczny - dlaczego warto go mieć?

Kominek elektryczny można zamontować praktycznie w każdym pomieszczeniu i nie trzeba martwić się o magazynowanie opału czy sprzątanie popiołu. Posiadają wszystkie cechy kominków spalinowych, ale pozbawione są ich wad, co przekłada się na zdecydowanie większy komfort użytkowania. Są one również mniej ryzykowne, gdyż nie ma obaw, że przypadkowo na dywan wypadnie żarzące się drewno czy dojedzie do ulatniania czadu.

Chociaż w kominkach elektrycznych nie pali się “prawdziwy” ogień, to jednak za sprawą nowoczesnych technologii możliwe jest uzyskanie naprawdę zaskakujących efektów wizualnych, zbliżonych do tych, które zapewniają tradycyjne wkłady kominowe. Realistyczne efekty płomienia uzyskiwane są za pomocą energooszczędnej technologii LED. Dodatkowo użytkownicy mają możliwość regulacji intensywności płomieni, ich kolorów oraz jasności.

Od każdego kominka, również tego elektrycznego, oprócz niepowtarzalnej atmosfery oczekujemy również ciepła. Modele elektryczne są wyposażone w specjalne dmuchawy, które rozprowadzają ogrzane powietrze po pomieszczeniu. Jednocześnie każde urządzenie jest stosownie zabezpieczone przed przegrzaniem.

Różne rodzaje kominków elektrycznych

Kominki elektryczne dostępne są w kilku wariantach, dzięki czemu można dobrać urządzenie idealnie spełniające indywidualne potrzeby. Najpopularniejsze są modele ścienne, które przystosowane są do zawieszenia na ścianie. Wariant wolnostojący przypomina tradycyjne piece typu “koza”, istnieją też kominki narożne. Oprócz tego można wybierać spomiędzy kominków elektrycznych nowoczesnych, jak i stylizowanych na klasyczne, bogato zdobione urządzenia grzewcze.

Ceny kominków elektrycznych również są urozmaicone, dlatego każdy znajdzie urządzenie odpowiednie do swojego budżetu. Ceny zaczynają się już od ok. 599 zł.

All comments

Leave a Reply

W naszym asortymencie znajdują 
się jedynie najwyższej jakości produkty marek:

simple-fire infire kratki DUOVAC

aflamo-transparent classicflame Logo-Husky
Nasi spedytorzy:  schenker
Obsługujemy płatności:  paypal     payu     visa
Należymy do programu:  rzetelnafirma

Nasi spedytorzy:  DHL     DPD