Jaki wkład kominkowy wybrać? 

Jaki wkład kominkowy wybrać? 

Kominek w domu to marzenie wielu ludzi. Ogień tańczący na palenisku nie tylko skutecznie ogrzewa przestrzeń, ale także wprowadza do wnętrza niepowtarzalną, ciepłą atmosferę, która nierozerwalnie kojarzy nam się z rodzinnym ogniskiem. Jeżeli podejmiemy decyzję o wybudowaniu kominka, trzeba następnie zastanowić się, jaki wkład kominkowy chcemy w nim zastosować. Wkłady kominkowe to specjalne wkłady w kształcie paleniska. Podłącza się je do wylotu spalin. Mogą być wykonane z żeliwa albo ze stali. Nowoczesne modele mogą mieć przyłącze dopływu świeżego powietrza, a w niektórych przypadkach nawet specjalny regulator ciągu, dzięki któremu możliwa jest automatyczna regulacja dopływu powietrza do paleniska. Każdy z nich ma swoje zalety, które postaramy się dokładnie opisać w dzisiejszym wpisie. Jakie są najpopularniejsze wkłady kominkowe dostępne w naszym sklepie? 


1. Wkłady powietrzne
Ten rodzaj wkładów kominkowych cieszy się dużą popularnością. Spowodowane to jest ich niesamowitą wydajnością i funkcjonalnością. Tego rodzaju wkład pozwoli nam za każdym razem, gdy zdecydujemy się na rozpalenie ognia w kominku, ogrzać powietrze, które zostanie następnie rozprowadzone po całym domu dzięki grawitacji albo specjalnym systemom nadmuchowym. Jest to najlepszy wybór dla osób, które nie potrzebują ogrzać konkretnej powierzchni, a w kominku chcą rozpalać okazjonalnie i przede wszystkim cieszyć się wizją ognia. Wkłady te mogą mieć niedużą moc- dosłownie kilku kW.


2. Wkłady kominkowe z płaszczem wodnym
Drugi typ popularnego kominka, który przy okazji rozpalania ognia w palenisku podgrzewa wodę i następnie transportuje ją do instalacji

All comments

Leave a Reply

W naszym asortymencie znajdują 
się jedynie najwyższej jakości produkty marek:

simple-fire infire kratki DUOVAC

aflamo-transparent classicflame Logo-Husky
Nasi spedytorzy:  schenker
Obsługujemy płatności:  paypal     payu     visa
Należymy do programu:  rzetelnafirma

Nasi spedytorzy:  DHL     DPD