Zalety pieców na pellet

Zalety pieców na pellet

Jednym z bardziej ekologicznych, a także ekonomicznych sposobów ogrzewania domu jest ogrzewanie pomieszczeń za pomocą pieców na pellet. Jest to paliwo stałe w formie granulatu, uzyskiwanego ze specjalnej biomasy. Produkuje się je przede wszystkim z odpadów drzewnych i sprasowanych trocin. Sprawdź, jakie są zalety pieców na pellet oraz jak działają te urządzenia.

Jak działają kotły na pellet?

Kotły na pellet to specjalne piece z wmontowanym zasobnikiem, którego pojemność umożliwia bezobsługową pracę urządzenia do tygodnia. Palnik każdego oferowanego przez nas pieca na pellet posiada nieruchomy ruszt, na który od góry wsypuje się paliwo z automatycznego podajnika ślimakowego lub pneumatycznego. Poprzez wlot na ruszcie z kolei dostarczane jest powietrze z nawiewu. Dostaje się ono tam dzięki wentylatorowi, zainstalowanemu przy palniku. W ten sposób wspomagany jest przepływ oraz wydmuch spalin do komina, a uzyskane dzięki temu ciepło może posłużyć do podgrzania wody w wymienniku ciepła. Kotły na pellet nie wymagają ręcznego rozpalania. Dotknięcie przycisku powoduje włączenie się grzałek elektrycznych, służących do automatycznego rozpalania paliwa, włączenia wentylatora oraz podajnika.

Dlaczego warto zainwestować w kotły na pellet?

W kotły na pellet warto zainwestować z wielu powodów. Przede wszystkim są bardzo ekologiczne; podczas spalania pelletu emisja substancji smolistych do środowiska jest nieporównywalnie niższa niż w przypadku spalania pozostałych paliw stałych, takich jak węgiel kamienny czy węgiel brunatny. Wybierając kotły na pellet chronisz zatem środowisko. W trakcie spalania pelletu powstaje także dużo mniejsza ilość popiołu. Jest ona w dodatku łatwiejsza do sprzątnięcia niż popiół po węglu, dlatego kotły na pellet łatwo utrzymać w czystości. Są to urządzenia bezobsługowe, niewymagające nadzoru czy skomplikowanej obsługi. Intuicyjny system sprawia, że każdy będzie w stanie go bezproblemowo używać. Pellet to w dodatku paliwo odnawialne, pozbawione sztucznych, szkodliwych dla środowiska dodatków. Dzięki temu ogrzewając swój dom nie przyczyniasz się do nadmiernego eksploatowania zasobów naturalnych naszej planety.  

All comments

Leave a Reply

W naszym asortymencie znajdują 
się jedynie najwyższej jakości produkty marek:

simple-fire infire kratki DUOVAC

aflamo-transparent classicflame Logo-Husky
Nasi spedytorzy:  schenker
Obsługujemy płatności:  paypal     payu     visa
Należymy do programu:  rzetelnafirma

Nasi spedytorzy:  DHL     DPD