PROGRAM "CZYSTE POWIETRZE" - JAK OTRZYMAĆ DOTACJĘ NA PIEC?

list Kategoria: Blog Dodano: comment Komentarz: 0

W obecnych czasach chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć dlaczego ekologia i walka o czyste powietrze dla przyszłych pokoleń jest ważna. Rozwój działalności przemysłowej, rolniczej, eksploatacja górnicza i spalanie paliw kopalnych to główne przyczyny emisji do powietrza, którym oddychamy szkodliwych zanieczyszczeń. Do najbardziej groźnych dla ludzkiego zdrowia substancji zaliczamy dwutlenek węgla, dwutlenek siarki, tlenki azotu oraz różnego rodzaju szkodliwe pyły. Dzięki ogólnopolskiemu programowi wsparcia finansowego na wymianę źródła ciepła "Czyste Powietrze" każdy z nas może się przyczynić do walki z zanieczyszczeniami trafiającymi do atmosfery. Do kogo skierowany jest zatem ten program i jak z niego skorzystać? Odpowiedzi na te i inne pytania prezentujemy w naszym artykule. 

Do kogo adresowany jest program "Czyste Powietrze"?

Z ogólnopolskiego programu dofinansowującego wymianę źródła ciepła na bardziej nowoczesne i ekologiczne rozwiązanie grzewcze może skorzystać każdy właściciel lub współwłaściciel jednorodzinnego budynku mieszkalnego lub wydzielonych w budynkach jednorodzinnych lokali mieszkalnych z wyodrębnioną księgą wieczystą, o dochodzie rocznym nie przekraczającym 100 000zł. Jeśli zatem posiadasz dom, który ogrzewasz przestarzałym piecem emitującym do atmosfery zdecydowanie za dużo szkodliwych substancji, ten program jest zdecydowanie dla Ciebie. 

Co zrobić, aby skorzystać z programu "Czyste Powietrze"?

Nowa wersja programu, czyli "Czyste Powietrze 2.0" to prostszy sposób składania wniosków i szybszy czas ich rozpatrywania. Stosowny dokument możesz złożyć w szybki sposób przez internet. Poniżej prezentujemy jak tego dokonać w kilku prostych krokach:

1. Wejdź na stronę Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

2. Otwórz zakładkę "Czyste Powietrze".

3. Zarejestruj się jako beneficjent i dokonaj logowania. 

4. Postępuj zgodnie z instrukcjami zawartymi we wniosku. 

5. Poczekaj na odpowiedź przedstawiciela WFOŚiGW, a następnie umów się z nim na spotkanie w celu sprawdzenia stanu Twojego budynku.

6. Jeśli wniosek o dofinansowanie lub pożyczkę zostanie rozpatrzony pozytywnie, podpisz umowę i złóż wniosek o otrzymanie płatności. 

Ile trzeba czekać na rozpatrzenie wniosku i jaka jest wysokość dofinansowania?

Twój wniosek będzie rozpatrzony do 30 dni. Wysokość dotacji uzależniona jest od dochodu w przeliczeniu na jednego członka rodziny i może wynieść nawet do 15 tys. zł. Program ten oprócz wymiany starych kotłów czy pieców wolnostojących na nowoczesne i ekologiczne może obejmować także dofinansowanie docieplenia budynku

 

Komentarze

Bez komentarza w tej chwili!

Zostaw swój komentarz

captcha
niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień
Nowa rejestracja konta
Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło