RÓŻNICE MIĘDZY PIECEM WOLNOSTOJĄCYM A KOMINKIEM

list Kategoria: Blog Dodano: comment Komentarz: 0

Koza a kominek – podstawowe różnice

Piec wolnostojący różni się od kominka przede wszystkim wyglądem, już na pierwszy rzut oka można rozpoznać charakterystyczną kozę. Oprócz wyglądu są też inne różnice. Oto kilka z nich:

• Wymaga mniej prac budowlanych podczas montażu (nie trzeba np. wykonywać żadnej obudowy), dzięki temu można zdecydować
  się na nią w już wykończonym, gotowym wnętrzu.

• Zajmuje mniej miejsca od tradycyjnego kominka.

• Stosunkowo łatwo można zmienić jej lokalizację w domu.

• Można jej się bezproblemowo pozbyć, kiedy stwierdzimy, że jest już nam niepotrzebna.

• Koza jest niedrogim w eksploatacji urządzeniem grzewczym.

Najlepsze miejsce na kozę

Piece wolnostojące są urządzeniami grzewczymi, ale stanowią też ważny element aranżacji wnętrza, dlatego zazwyczaj umieszcza się je w salonie. W takim miejscu wszyscy domownicy mogą je podziwiać, a piec staje się charakterystyczną częścią dekoracji. Równie dobrze można zdecydować się na montaż kozy w innym pomieszczeniu.

Kozy pasują do każdego rodzaju wnętrza. Niezależnie czy jest to pomieszczenie urządzone w stylu retro, czy minimalistycznym i nowoczesnym, koza sprawdzi się dobrze w każdej z tych aranżacji. Do wyboru mamy modele stylizowane w typie vintage – są to zazwyczaj kozy wykonane z żeliwa z dekoracyjnymi wzorami i eleganckimi nóżkami, a także kozy stalowe utrzymane w nowoczesnym stylu, które charakteryzują się prostymi formami oraz sporymi przeszkleniami.

Miejsce, w którym ma stanąć koza musi zapewniać doprowadzenie do paleniska wymaganej ilości powietrza z zewnątrz. To właśnie z tego powodu coraz więcej modeli kóz jest wyposażanych w króciec, który najczęściej jest umiejscowiony na dole albo z tyłu korpusu, do niego podłącza się doprowadzający świeże powietrze kanał. Jeżeli piec wolnostojący nie ma króćca, to będzie zasysać świeże powietrze potrzebne do spalania przez szczeliny w popielniku wprost z pomieszczenia, w którym jest postawiony.

Komentarze

Bez komentarza w tej chwili!

Zostaw swój komentarz

captcha
niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień
Nowa rejestracja konta
Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło