ZALETY PIECÓW NA PELLET

list Kategoria: Blog Dodano: comment Komentarz: 0

Jednym z bardziej ekologicznych, a także ekonomicznych sposobów ogrzewania domu jest ogrzewanie pomieszczeń za pomocą pieców na pellet. Jest to paliwo stałe w formie granulatu, uzyskiwanego ze specjalnej biomasy. Produkuje się je przede wszystkim z odpadów drzewnych i sprasowanych trocin. Sprawdź, jakie są zalety pieców na pellet oraz jak działają te urządzenia.

Jak działają kotły na pellet?

Kotły na pellet to specjalne piece z wmontowanym zasobnikiem, którego pojemność umożliwia bezobsługową pracę urządzenia do tygodnia. Palnik każdego oferowanego przez nas pieca na pellet posiada nieruchomy ruszt, na który od góry wsypuje się paliwo z automatycznego podajnika ślimakowego lub pneumatycznego. Poprzez wlot na ruszcie z kolei dostarczane jest powietrze z nawiewu. Dostaje się ono tam dzięki wentylatorowi, zainstalowanemu przy palniku. W ten sposób wspomagany jest przepływ oraz wydmuch spalin do komina, a uzyskane dzięki temu ciepło może posłużyć do podgrzania wody w wymienniku ciepła. Kotły na pellet nie wymagają ręcznego rozpalania. Dotknięcie przycisku powoduje włączenie się grzałek elektrycznych, służących do automatycznego rozpalania paliwa, włączenia wentylatora oraz podajnika.

Dlaczego warto zainwestować w kotły na pellet?

W kotły na pellet warto zainwestować z wielu powodów. Przede wszystkim są bardzo ekologiczne; podczas spalania pelletu emisja substancji smolistych do środowiska jest nieporównywalnie niższa niż w przypadku spalania pozostałych paliw stałych, takich jak węgiel kamienny czy węgiel brunatny. Wybierając kotły na pellet chronisz zatem środowisko. W trakcie spalania pelletu powstaje także dużo mniejsza ilość popiołu. Jest ona w dodatku łatwiejsza do sprzątnięcia niż popiół po węglu, dlatego kotły na pellet łatwo utrzymać w czystości. Są to urządzenia bezobsługowe, niewymagające nadzoru czy skomplikowanej obsługi. Intuicyjny system sprawia, że każdy będzie w stanie go bezproblemowo używać. Pellet to w dodatku paliwo odnawialne, pozbawione sztucznych, szkodliwych dla środowiska dodatków. Dzięki temu ogrzewając swój dom nie przyczyniasz się do nadmiernego eksploatowania zasobów naturalnych naszej planety.  

Komentarze

Bez komentarza w tej chwili!

Zostaw swój komentarz

captcha
niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień
Nowa rejestracja konta
Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło