Wkłady do kominków i ich zalety

Wkłady do kominków, produkowane przez firmę Kratki zajmującą się tym od 25 lat, dają gwarancję, że Twój dom będzie ogrzewany w ekologiczny sposób. Wynika to za faktu, że substancje emitowane w czasie spalania drewna są o wiele mniej zanieczyszczone od tych pochodzących z kotłów gazowych oraz węglowych. Dzięki zastosowaniu wkładu kominek może być doskonałą dekoracją, a także bardzo efektywnym i wydajnym urządzeniem dostarczającym ciepło w pomieszczeniach. 

Wkłady kominkowe, które charakteryzują się największą wytrzymałością, są ciężkie i mają grube ściany. Ważne, aby wkład był odporny na korozję, a także na znaczne wahania temperatur. Istotne jest wykonanie wkładu z solidnych materiałów. Ważne parametry wkładu kominkowego, na które należy zwrócić uwagę to jego moc, możliwość regulacji związana z wydajnością spalania, system dopalania spalin, czas pracy bez dokładania drewna oraz sprawność urządzenia. Nasza firma zajmuje się sprzedażą oraz montażem kominków w Puławach, a także instalacją kominków w Zamościu oraz w pozostałych miastach na terenie województwa lubelskiego. Nasze długoletnie doświadczenie jest gwarancją Twojego zadowolenia.

 

W co powinien być wyposażony wkład kominkowy do systemu DGP

Podczas zakupu wkładu kominkowego należy sprawdzić jego moc, a także sprawność (ilość ciepła oddawaną przez urządzenie do instalacji). Dzięki m.in. deflektorowi (półce dymowej) można odzyskać więcej ciepła ze spalin. Ważną cechą podczas wyboru wkładu jest jego szczelność oraz materiał, z jakiego został on wykonany. Parametry te decydują o odporności wkładu związanej z użytkowaniem oraz utrzymującą się w nim wysoką temperaturą w czasie spalania drewna. Warto zaznaczyć, że korpus i front powinny być wykonane ze stali lub z żeliwa. 

Dobrym rozwiązaniem są wkłady z materiałem akumulującym. Dzięki temu możliwe jest podwyższenie temperatury w palenisku, co przekłada się na większą efektywność spalania opału. Dodatkowo wkład powinien zawierać króciec dolotu powietrza (znajdujący się na dole lub z tyłu korpusu) oraz jego regulator. Warto również pamiętać, że powodem nieprawidłowego działania kominka może być brak odpowiedniej ilości powietrza.

Nowa rejestracja konta
Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło