Montaż wkładu kominkowego, który wykonujemy w Łęcznej

Na początku montażu należy przygotować dolną część kominka. Wkład można przymocować na podmurówce albo fabrycznej podstawie. Należy zadbać, aby podłoże było niepalne i wytrzymałe. Następnym krokiem jest wypoziomowanie obudowy wkładu. Potem należy połączyć czopuch z kominem – używa się do tego żaroodpornej rury stalowej. Podłączenie wkładu kominkowego do komina uzależnione jest od konkretnej instalacji. Po przyłączeniu rury i podłączeniu wkładu należy wykonać próbne palenie. Sprawdza się tym samym czy instalacja jest szczelna. Jeśli zostaną wykryte nieszczelności, powinno wysunąć się rurę, a następnie na łączenia nałożyć specjalną pastę lub wysokotemperaturowy silikon.

Montaż wkładu kominkowego wymaga dużo dokładności, dlatego warto powierzyć go specjalistom, aby uniknąć błędów. Dzięki temu będziesz miał pewność, że instalacja jest szczelna i bezpieczna. Działamy na terenie całego województwa lubelskiego i również montujemy kominki w Opolu Lubelskim.

 

Duże możliwości aranżacyjne kominka wolnostojącego

Kominki wolnostojące, wykonane przez polskiego producenta, wyróżniają się ciekawą estetyką i mają duże możliwości aranżacyjnych. Do wyboru jest wiele modeli w różnorodnej formie i kolorystyce. Daje to ogromne możliwości w dopasowaniu kominka do wystroju danego wnętrza. Dzięki obecnym przeszkleniom w kominkach wolnostojących można obserwować płomienie, które tworzą spokojny klimat. Koza świetnie pasuje do pomieszczeń w stylu nowoczesnym, rustykalnym, a także skandynawskim.

Wybór odpowiedniego kominka zależy od powierzchni domu i pomieszczenia, w którym ma się znaleźć. Określenie dokładnej jego lokalizacji pozwala na szczelne podłączenie do systemu kominkowego (nie zakłócając przy tym wentylacji pomieszczenia). Kominek powinien mieć również właściwą izolację termiczną. Jest to istotne w kontekście bezpieczeństwa, a także ochrony przed wysoką temperaturą. 

Nowa rejestracja konta
Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło