Wkłady z płaszczem wodnym do kominków

Wkłady z płaszczem wodnym do kominków coraz częściej zastępują standardowe kotły na paliwo stałe. Służą one do podgrzewania wody zarówno użytkowej (CWU), jak i przepływającej przez grzejniki instalacji c.o. Za odseparowanie od siebie tych dwóch obiegów odpowiada wymiennik grzewczy. Charakterystyczny dla ich budowy tzw. płaszcz wodny, to nic innego jak osłona z podwójnymi ściankami, otaczająca komorę spalania. Przepływająca przez niego woda ogrzewa się na skutek wymiany ciepła ze spalinami. Istotnym komponentem są także płomieniówki, które mają wpływ na wydajność grzewczą wkładów. Odbierają bowiem ciepło ze spalin uciekających już w stronę wylotu.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z wkładami znajdującymi się w naszej ofercie. Sprzedawane przez nas urządzenia pochodzą od jedynie renomowanych producentów, w związku z czym gwarantujemy za ich trwałość i wysoką jakość wykonania.

Zalety wkładów z płaszczem wodnym

Główną zaletą wkładów z płaszczem wodnym jest ich zdolność do maksymalnego wykorzystania ciepła z kominka, co przekłada się na obniżenie kosztów ogrzewania domu. Jednak urządzenia te zapewniają nie tylko ekonomiczne, ale i ekologiczne grzanie. W zależności od modelu ich paliwem może być drewno lub pellet. Urządzenia są także łatwe w obsłudze i odporne na wysokie temperatury, co zawdzięczają wykorzystaniu do ich produkcji wysokogatunkowej stali oraz żaroodpornej ceramiki. Po zabudowie praktycznie wcale nie różnią się wyglądem od wkładów powietrznych do kominka i pasują do wnętrz zaaranżowanych w praktycznie każdym stylu.

Jest 3 produktów.

Pokazano 1-3 z 3 pozycji

Aktywne filtry

Nowa rejestracja konta
Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło