Piece na pellet

Piece na pellet to urządzenia ekologiczne, które opalane są paliwem odnawialnym, powstałym ze sprasowanych trocin. Dzięki temu emitują one znikome ilość substancji smolnych i nie wytwarzają nieprzyjemnych zapachów. Ponadto na skutek przeprowadzanego w nich procesu spalania powstaje niewiele popiołu, a kurz osadzający się wewnątrz komory i na froncie jest łatwy do usunięcia. Jednak piec na pellet jest urządzeniem nie tylko przyjaznym dla środowiska, ale i ekonomicznym. Dzięki nowoczesnym technologiom zużywa paliwo w sposób zoptymalizowany, w ilościach niezbędnych do ogrzania danych powierzchni. Stanowi doskonałą alternatywę dla biokominków, które pełnią głównie funkcje dekoracyjne.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą pieców na pellet, wśród których znajdują się modele ze ścianami wykonanymi ze stali i frontami z ceramiki żaroodpornej. Urządzenia te zachwycają nie tylko doskonałymi parametrami, ale i eleganckim designem. Wpisują się w styl praktycznie każdej przestrzeni mieszkalnej. 

Jak działają piece pelletowe?

Piece pelletowe są w dużym stopniu zautomatyzowane i nie wymagają zbyt wiele obsługi. Wyposażone są w system czujników, które informują m.in. o braku opału czy zaniku ciągu. Mogą działać w trzech trybach, w tym m.in. termostatu, w którym to po ustawieniu docelowej temperatury dla danego pomieszczenia same ustalają ilość pobieranego paliwa i moc spalania. W innym przypadku ich praca może przebiegać programowalnie, co oznacza podział na cykle dzienne i tygodniowe. Ponadto piece pelletowe wyposażone są także w tryb ręczny, pozwalający na pięciostopniową regulację poziomu mocy i ogrzewania.

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz

Nowa rejestracja konta
Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło