Kominki i piece, które montujemy w Zamościu

Już na etapie budowy domu warto pomyśleć o źródłach ogrzewania. Pomóc może analiza kosztów określonych rozwiązań oraz możliwości technicznych. Istotny jest również własny pomysł na aranżację danej przestrzeni. Kominek wolnostojący to element grzewczy, który świetnie sprawdzi się w dogrzaniu pomieszczenia. Piec wolnostojący, nazywany kozą to świetna alternatywa dla klasycznych kominków. Dawne konstrukcje odstraszały swoim wyglądem. Jednak obecnie kominek wolnostojący ma wiele walorów estetycznych oraz ciekawe wzornictwo. Dzięki temu można idealnie dopasować go do wnętrza domu. 

Kominek wolnostojący jest łatwy w montażu. Można go ustawić w dowolnym miejscu – pod warunkiem że wybrany punkt ma możliwość podłączenia do komina. Piec zajmuje niewielką przestrzeń oraz nie wymaga obudowy. Kominek wolnostojący ma zamkniętą komorę spalania. Dostępny jest w różnorodnych kształtach oraz wzorach. Piec dostarcza ciepło całą swoją powierzchnią, a także rurą odprowadzającą spaliny do komina. Dużą zaletą kominka wolnostojącego jest możliwość demontażu i przeniesienia go w inne miejsce. Warto zaznaczyć również, że do jego opalania stosuje się odnawialne źródła energii. 

 

Wkład kominkowy i jego właściwości

Zajmujemy się sprzedażą oraz montażem wkładów kominkowych w Biłgoraju, oraz w innych miastach na terenie województwa lubelskiego. Oto kilka głównych właściwości wkładów kominkowych, wykonywanych przez polską firmę Kratki:

  • Regulacja powietrza - wkład umożliwia regulację ilości powietrza, co pozwala kontrolować proces spalania i zapewnia optymalne warunki do spalania drewna.
  • Poprawa efektywności - dzięki zastosowaniu wkładu można znacznie zwiększyć efektywność spalania drewna, co prowadzi do większego wykorzystania energii cieplnej.
  • Lepsza jakość spalania - zastosowanie wkładu prowadzi do lepszej jakości spalania i mniejszej emisji szkodliwych substancji.
  • Łatwość obsługi - wkład kominkowy jest prosty w obsłudze i można go łatwo dostosować do własnych potrzeb i preferencji.
  • Wydłużenie żywotności - wkład pomoże również wydłużyć żywotność kominka, ponieważ poprawia jego efektywność i zapobiega szybkiemu zużyciu się materiałów.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą kominków. U nas kupisz i od razu zamówisz montaż wymarzonego kominka w Zamościu, a także na terenie całego województwa lubelskiego.

Nowa rejestracja konta
Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło