CZY KOMINEK Z PŁASZCZEM WODNYM TO EKOLOGICZNE ROZWIĄZANIE?

list Kategoria: Blog Dodano: comment Komentarz: 0

Użytkownicy kominków z płaszczem wodnym mogą cieszyć się nie tylko niższymi rachunkami za ogrzewanie, ale także większym komfortem użytkowania. Wysoka wydajność energetyczna wynika z faktu, że płaszcz wodny pozwala na skuteczną wymianę ciepła ze spalinami, a także zastosowanie płomieniówki, które dodatkowo zwiększają wydajność grzewczą wkładów. 

Czym charakteryzuje się kominek z płaszczem wodnym?

Kominki z płaszczem wodnym są również bezpieczne w użytkowaniu oraz trwałe. Wymiana ciepła między płaszczem wodnym a spalinami odbywa się bezpośrednio, co minimalizuje ryzyko przegrzewania urządzenia oraz powstawania szkód. Dodatkowo zastosowanie wysokogatunkowej stali oraz żaroodpornej ceramiki zapewnia długotrwałe działanie kominka oraz jego odporność na uszkodzenia. Warto również wspomnieć, że wkłady z płaszczem wodnym są wyposażone w różne systemy zabezpieczeń, takie jak zawory bezpieczeństwa czy termostaty, które chronią przed przegrzewaniem czy ewentualnymi awariami.

Jak wygląda ekologiczny aspekt kominków z płaszczem wodnym?

Ekologiczny aspekt kominków z płaszczem wodnym wynika przede wszystkim z faktu, że są one w stanie wykorzystać maksymalną ilość ciepła ze spalin, co przekłada się na mniejsze zużycie paliwa. W efekcie emisja szkodliwych substancji do atmosfery jest znacznie niższa niż w przypadku tradycyjnych kotłów na paliwo stałe. Ponadto, urządzenia te mogą być zasilane zarówno drewnem, jak i pelletami, które są uważane za bardziej ekologiczne źródło energii. W przypadku drewna można mówić o neutralności CO2, gdyż ilość emitowanego podczas spalania dwutlenku węgla jest równa ilości pochłoniętej przez drzewa podczas wzrostu. Pellet natomiast jest produktem ubocznym przemysłu drzewnego i jego produkcja nie wymaga dodatkowej eksploatacji lasów.

Jak działa kominek z płaszczek wodnym?

Podczas spalania drewna w palenisku kominka wydziela się duża ilość energii cieplnej. Część tej energii jest wykorzystywana do ogrzewania pomieszczenia, w którym znajduje się kominek, a reszta jest przekazywana do płaszcza wodnego. Woda krążąca w płaszczu wodnym nagrzewa się, a następnie przepływa przez wymiennik ciepła. W wymienniku ciepła energia cieplna zostaje przekazana do instalacji grzewczej domu, gdzie może być wykorzystana do ogrzewania innych pomieszczeń lub podgrzewania wody użytkowe. Jedną z głównych zalet kominka z płaszczem wodnym jest jego wysoka efektywność energetyczna. Dzięki wykorzystaniu energii cieplnej powstałej podczas spalania drewna, kominek z płaszczem wodnym pozwala na ogrzewanie całego domu przy jednoczesnym zmniejszeniu zużycia paliwa. To przekłada się na niższe rachunki za ogrzewanie oraz mniejsze obciążenie dla środowiska.

Komentarze

Bez komentarza w tej chwili!

Zostaw swój komentarz

captcha
niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień
Nowa rejestracja konta
Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło