JAKIMI MATERIAŁAMI MOŻNA OBUDOWAĆ KOMINEK?

list Kategoria: Blog Dodano: comment Komentarz: 0

W każdym budynku konieczny jest montaż odpowiedniego urządzenia grzewczego, które będzie w stanie wytwarzać taką ilość ciepła, która zapewni użytkownikom uzyskanie komfortu termicznego. Poza klasycznymi kotłami obsługującymi system centralnego ogrzewania i przygotowującymi ciepłą wodę użytkową wiele osób decyduje się również na instalację kominków. W Lublinie firmą, która pomaga w ich doborze i podłączeniu jest Airhot, oferująca także odkurzacze centralne. Takie rozwiązane daje nie tylko możliwość wspomagania pracy kotła spalaniem stosunkowo taniego drewna, ale także korzystnie wpływa na atmosferę panującą w domu oraz wygląd pomieszczenia. By uzyskać właściwy rezultat, należy jednak wykonać odpowiednią zabudowę wkładu kominkowego. Przyjrzyjmy się temu bliżej.

Z czego wykonuje się zabudowy kominkowe?

Zabudowa kominkowa to na ogół konstrukcja będąca rodzajem stelaża otaczającego wkład. Przygotowuje się ją z kształtowników, które są zabezpieczane specjalną wełną mineralną pełniącą funkcję termoizolacji, pokrytą powłoką aluminiową odbijającą ciepło. Niekiedy stosuje się też inne maty izolacyjne. Zewnętrzną część konstrukcji zakrywa się na ogół płytami kartonowo-gipsowymi, które mogą być wykończone na różne sposoby.

Jak wykańcza się zabudowy kominkowe?

Zabudowa kominkowa powinna pasować do stylistyki wykorzystanej przy urządzaniu danego pomieszczenia. W grę wchodzi zwykle używanie rozmaitych okładzin np. typowych płytek ceramicznych – na ogół gresu. Stosuje się również płytki klinkierowe albo kamień naturalny w postaci cienkich płyt przyklejanych jak kafelki. Popularne są zarówno granity, jak i marmury czy piaskowce oraz łupki. Wiele osób decyduje się na tynk dekoracyjny. Możliwe jest użycie różnych rodzajów farb ściennych. W nowoczesnych aranżacjach zabudowy pokrywa się też lakierowanym szkłem typu lacobel.

Komentarze

Bez komentarza w tej chwili!

Zostaw swój komentarz

captcha
niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień
Nowa rejestracja konta
Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło