CZYM SĄ PORTALE KOMINKOWE?

list Kategoria: Blog Dodano: comment Komentarz: 0

Portale kominkowe to dość charakterystyczna obudowa kominka, która kojarzy się obecnie przede wszystkim z wnętrzami zaaranżowanymi w stylu angielskim i stylu glamour. Nie oznacza to, że nie nadaje się ona do wnętrz zaaranżowanych w innych stylach. Wyjaśniamy, jak zbudowany jest portal kominkowy oraz jakie pełni funkcje.

Portal kominkowy – co to takiego?

Portal kominkowy jest rodzajem obudowy kominka. Otacza on palenisko, tworząc dekoracyjną „ramę”, która składa się z górnej belki oraz dwóch filarów bocznych. Portal kominkowy najczęściej stosowany jest w przypadku kominków wbudowanych w ścianę, których drzwiczki nie wystają poza jej powierzchnię. Rozwiązanie to gwarantuje znaczną oszczędność miejsca w pomieszczeniu, a także pełni funkcję dekoracyjną. Górną belkę portalu kominkowego możemy wykorzystać jako dodatkową półkę.

Portale kominkowe dostępne są jako gotowe elementy wykończeniowe kominków, a także możemy wykonać je na zamówienie, dostosowując ich wygląd oraz materiały wykończeniowe do indywidualnych potrzeb, a także stylu aranżacji wnętrz. Jednym z chętniej wybieranych rozwiązań są portale kominkowe z gipsu, drewna oraz kamienia naturalnego. Rodzaj obudowy kominkowej oraz materiałów, z których zostanie ona wykonana, dobierany jest do rodzaju kominka i zastosowanych rozwiązań izolacyjnych oraz projektowych.

Portal kominkowy jako atrapa kominka

Portale kominkowe coraz częściej montowane są w domach i mieszkaniach, w których nie można korzystać z tradycyjnych kominków na drewno np. ze względu na techniczne trudności, które uniemożliwiają ich bezpieczne podłączenie. Jego wnętrze często wykorzystywane jest w celu ustawienia świec, jednak ciekawym rozwiązaniem w tym przypadku jest montaż w portalu kominkowym bezpiecznego biokominka. Nie wymaga on podłączenia do komina, bo nie wydziela dymu i pozwala cieszyć się widokiem żywego ognia także np. w mieszkaniu w bloku. Biokominki stają się coraz bardziej popularną alternatywą dla kominków tradycyjnych. Możemy korzystać z nich w każdym pomieszczeniu, zyskując piękną dekorację wnętrza, która pozwoli cieszyć się widokiem płonącego ognia o każdej porze roku.

Komentarze

Bez komentarza w tej chwili!

Zostaw swój komentarz

captcha
niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień
Nowa rejestracja konta
Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło