JAK NALEŻY CZYŚCIĆ KOMINEK?

list Kategoria: Blog Dodano: comment Komentarz: 0

Kominek w domu to nie tylko źródło ciepła, ale także przyciągający wzrok element dekoracyjny. Zadbany kominek sprawi, że wnętrze będzie wyglądać zarówno przytulnie, jak i elegancko. Jednak co zrobić, żeby zadbać o jego poprawne działanie i dobry wygląd?

Dlaczego warto mieć kominek w domu?

Posiadanie kominka w domu przynosi liczne korzyści – jest idealnym źródłem ciepła oraz punktem spotkań dla rodziny czy znajomych. Oczywiście ich znajdziesz wzrasta szczególnie w miesiącach zimowych, gdy w Zamościu nadchodzi chłodniejsza pora roku. Oprócz swojej funkcjonalności kominki są również estetycznym dodatkiem do każdego pomieszczenia i sprawiają, że wnętrza stają się przytulne i pełne niepowtarzalnej atmosfery.

Jak należy czyścić kominek?

Aby utrzymać sprawność i walory estetyczne kominka, ważne jest jego systematyczne czyszczenie. W pierwszej kolejności powinniśmy oczyścić popielnik oraz szybę z zanieczyszczeń powstałych podczas spalania drewna. Następnie warto przeczyścić ruszt – na przykład za pomocą szczotki lub specjalnego palnika do usuwania sadzy. W przypadku systemów kominkowych z zamkniętym obiegiem powietrza warto również przeczyścić kanalizację dymną – wystarczy jedno oczyszczenie w sezonie grzewczym przeprowadzone przez specjalistę.

Co należy robić w czasie czyszczenia kominka, a czego należy unikać?

Podczas czyszczenia kominka istnieje kilka ważnych zasad, którymi warto się kierować. 

Przede wszystkim zawsze warto zapewnić odpowiednią wentylację pomieszczeń podczas prac porządkowych – silne środki chemiczne wykorzystywane podczas oczyszczania mogą być niebezpieczne dla zdrowia. Nigdy nie czyść szyby kominka zbyt gorącą wodą – różnica temperatur może spowodować pęknięcia płyt. Ponadto należy unikać czyszczenia kominka, który był niedawno użytkowany – może bowiem dojść do groźnych poparzeń.

Komentarze

Bez komentarza w tej chwili!

Zostaw swój komentarz

captcha
niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień
Nowa rejestracja konta
Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło