JAKI WKŁAD KOMINKOWY WYBRAĆ?

list Kategoria: Blog Dodano: comment Komentarz: 0

Kominek w domu to marzenie wielu ludzi. Ogień tańczący na palenisku nie tylko skutecznie ogrzewa przestrzeń, ale także wprowadza do wnętrza niepowtarzalną, ciepłą atmosferę, która nierozerwalnie kojarzy nam się z rodzinnym ogniskiem. Jeżeli podejmiemy decyzję o wybudowaniu kominka, trzeba następnie zastanowić się, jaki wkład kominkowy chcemy w nim zastosować. Wkłady kominkowe to specjalne wkłady w kształcie paleniska. Podłącza się je do wylotu spalin. Mogą być wykonane z żeliwa albo ze stali. Nowoczesne modele mogą mieć przyłącze dopływu świeżego powietrza, a w niektórych przypadkach nawet specjalny regulator ciągu, dzięki któremu możliwa jest automatyczna regulacja dopływu powietrza do paleniska. Każdy z nich ma swoje zalety, które postaramy się dokładnie opisać w dzisiejszym wpisie. Jakie są najpopularniejsze wkłady kominkowe dostępne w naszym sklepie? 

1. Wkłady powietrzne

Ten rodzaj wkładów kominkowych cieszy się dużą popularnością. Spowodowane to jest ich niesamowitą wydajnością i funkcjonalnością. Tego rodzaju wkład pozwoli nam za każdym razem, gdy zdecydujemy się na rozpalenie ognia w kominku, ogrzać powietrze, które zostanie następnie rozprowadzone po całym domu dzięki grawitacji albo specjalnym systemom nadmuchowym. Jest to najlepszy wybór dla osób, które nie potrzebują ogrzać konkretnej powierzchni, a w kominku chcą rozpalać okazjonalnie i przede wszystkim cieszyć się wizją ognia. Wkłady te mogą mieć niedużą moc- dosłownie kilku kW.

2. Wkłady kominkowe z płaszczem wodnym


Drugi typ popularnego kominka, który przy okazji rozpalania ognia w palenisku podgrzewa wodę i następnie transportuje ją do instalacji centralnego ogrzewania. Jest on wyposażony w specjalny wymiennik ciepła umożliwiający skuteczne podgrzewanie wody. Instalacja takiego wkładu pozwoli na ogrzanie wszystkich pomieszczeń w domu połączonych instalacją grzewczą. Przy jego pomocy można również podgrzewać wodę użytkową, co w znaczny sposób pomoże nam oszczędzić w sezonie dodatkowe środki. Ogrzewanie domu drewnem spalanym w kominku z wkładem z płaszczem wodnym w porównaniu do ogrzewania gazowego jest o 30% tańszym rozwiązaniem, tym bardziej w czasach znacznego wzrostu cen mediów.


3. Wkład kominkowy na gaz ziemny


Ten typ kominków sprawdzi się w każdym domu, gdzie kominek nie jest niezbędny do ogrzewania sporych powierzchni. Jego zaletą jest prosty i nowoczesny wygląd, a także brak stosowania tradycyjnego opału. Dzięki temu nie musimy organizować specjalnej przestrzeni w domu na jego składowanie. Jest to najczystszy z oferowanych przez nas wkładów, ponieważ nie gromadzi się w nim pył ani popiół. Do jego instalacji nie jest konieczny tradycyjny komin, wystarczy wyprowadzić przewód poza ścianę lub dach domu. To świetne rozwiązanie dla ludzi ceniących sobie czas i wygodę. Kominek taki można sterować również poprzez WiFi za pomocą tabletu czy smartfona.

 

Komentarze

Bez komentarza w tej chwili!

Zostaw swój komentarz

captcha
niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień
Nowa rejestracja konta
Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło