O CZYM WARTO PAMIĘTAĆ PRZY MONTAŻU KOMINKA

list Kategoria: Blog Dodano: comment Komentarz: 0

Budowane i modernizowane domy jednorodzinne często wyposaża się w wiele systemów podnoszących efektywność funkcjonowania budynku oraz ograniczających koszty jego eksploatacji. Jednym z rozwiązań wspomagających pracę instalacji centralnego ogrzewania jest instalacja kominków. W Lublinie firmą, która oferuje wszechstronną pomoc w tym zakresie jest Airhot, zajmująca się dystrybucją urządzeń tego typu. Przekonajmy się, o czym warto pamiętać, decydując się na zakup i montaż kominka.

Co trzeba wiedzieć o montażu kominka?

Nowoczesne kominki mają postać żeliwnych lub stalowych wkładów, które zabudowuje się konstrukcjami gwarantującymi stabilność i bezpieczeństwo funkcjonowania całości oraz odpowiedzialnymi za finalny wygląd. Kluczowe znaczenie będzie więc miał nie tylko wybór samego wkładu – w grę wchodzą tu modele klasyczne, narożne, dwustronne tzw. tunelowe, a także z wysuniętym paleniskiem określane jako trzystronne – ale również jego rodzaju. Chodzi to przede wszystkim o sposób rozprowadzania otrzymywanego ciepła, które może rozchodzić się wyłącznie w pomieszczeniu, gdzie ustawiono kominek, lecz także trafiać do innych pomieszczeń dzięki systemowi dystrybucji gorącego powietrza albo wspomagać pracę instalacji centralnego ogrzewania za sprawą tzw. płaszcza wodnego.

Kominek a system odprowadzania dymu

Każdy kominek musi mieć możliwość wykorzystywanie powietrza niezbędnego do spalania drewna. Może to być układ zasysający tlen z pomieszczenia lub czerpiący go z zewnątrz dzięki odpowiedniemu nawiewowi. Wkład powinien również być podłączony do systemu kominowego dopasowanego do specyfiki korzystania z drewna. Chodzi tu głównie o odporność na wysoką temperaturę powstającą w razie zapłonu osadzających się na ściankach przewodu kominowego substancji smolistych. Wkłady kominowe mogą być wykonywane ze specjalnych stopów stali żaroodpornej, ale także materiałów ceramicznych. Nie można jednak zapominać, że liczyć będzie się również ich średnica i długość, będące warunkiem generowania odpowiedniego ciągu.

Komentarze

Bez komentarza w tej chwili!

Zostaw swój komentarz

captcha
niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień
Nowa rejestracja konta
Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło