W JAKI SPOSÓB MOŻNA AKUMULOWAĆ CIEPŁO MAJĄC KOMINEK?

list Kategoria: Blog Dodano: comment Komentarz: 0

Każdy budynek mieszkalny lub użytkowy wymaga zamontowania efektywnie działającego źródła ciepła, które będzie w stanie wytworzyć właściwą ilość energii, wystarczającą do utrzymania temperatury gwarantującej komfort cieplny oraz przygotowanie ciepłej wody użytkowej. 

W tym celu na ogół wykorzystywane są nowoczesne pompy ciepła, wydajne i przystępne, jeżeli chodzi o koszty eksploatacji kotły grzewcze, a także kominki. W Opolu Lubelskim szeroki wybór wkładów kominkowych można znaleźć wśród propozycji firmy AirHot, sprzedającej także piece wolnostojące i kominki na pellet, kominki gazowe oraz elektryczne, jak również biokominki. Warto pamiętać, że choć kominek nie może zgodnie z przepisami stać się jedynym urządzeniem grzewczym, nic nie stoi na przeszkodzie, by wspomagał pracę instalacji centralnego ogrzewania, współpracując z buforem ciepła.

Czym jest bufor ciepła?

Bufor ciepła to urządzenie montowane w ramach instalacji pozyskiwania ciepłej wody użytkowej lub centralnego ogrzewania, do którego trafia woda opuszczająca kocioł lub wkład kominkowy z płaszczem wodnym. Jest ona następnie przesyłana do grzejników lub podłogówki, ogrzewając jednocześnie za sprawą zamontowanej wewnątrz zbiornika wężownicy ciepłą wodę użytkową. Do bufora dopływa także woda powracająca, jednak należy pamiętać, że gorąca woda nie miesza się w nim z zimną. Największą zaletą bufora ciepła jest możliwość zmagazynowania energii i przechowania jej do momentu, gdy będzie potrzebna.

Dlaczego warto używać kominka i bufora ciepła?

Kominek to wydajne źródło ogrzewania, które jednak jest używane jedynie okresowo. Zwykle rozpala się w nim popołudniami lub wieczorem. Ponieważ z reguły wytwarzane ciepło nie może być natychmiast zużyte, warto zmagazynować je do późniejszego wykorzystania, gdyż w przeciwnym razie zostanie częściowo zmarnowane. Sposobem na to jest użycie wkładu z płaszczem wodnym podłączonego do bufora ciepła.

Komentarze

Bez komentarza w tej chwili!

Zostaw swój komentarz

captcha
niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień
Nowa rejestracja konta
Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło