ZALETY ODKURZACZY CENTRALNYCH

list Kategoria: Blog Dodano: comment Komentarz: 0

https://airhotkominki.pl/3-odkurzacze-centralne-lublinW naszych domach codziennie walczymy z wszechobecnym kurzem i zanieczyszczeniami. Nie lubimy żyć w pomieszczeniach brudnych. Walka ta jest niestety bardzo uciążliwa, czasochłonna i męcząca, dlatego warto jest wykorzystać wszystkie możliwe udogodnienia, aby ją wygrać. Jednym z bardzo ciekawych ułatwień jest system centralnego odkurzania, który mamy w swojej ofercie. Jest to sposób na to, żeby codzienne czyszczenie było sprawniejsze, szybsze i, co najważniejsze, jeszcze bardziej skuteczne!

Jak to działa?

System centralnego odkurzania składa się z rur ssących, które ukryte są w ścianach domu. Znajdują się w nich także gniazda ssące, to właśnie do nich podłącza się przenośny wąż odkurzacza. Punkty przeznaczone na gniazda są rozmieszczone po domu w taki sposób, żeby umożliwić dotarcie z odkurzaczem do każdego zakątka domu. Sam odkurzacz ze zbiornikiem na kurz, nazywany jednostką centralną, umieszcza się na stałe w miejscu oddalonym od pomieszczeń mieszkalnych. Idealne do tego celu są piwnice, garaże czy strychy. Podczas odkurzania kurz jest zasysany przez końcówki odkurzacza i transportowany rurami do jednostki centralnej. Zbiornik na zanieczyszczenia ma zazwyczaj dużą pojemność (od 12 do 30 litrów), dlatego nie trzeba go zbyt często opróżniać – z reguły raz na kwartał.

Zalety odkurzacza centralnego:

• cicha praca urządzenia

• łatwy montaż odkurzacza

• efektywność sprzątania - podczas sprzątania kurz nie unosi się w powietrzu i nie osiada ponownie w pomieszczeniu,
   które jest czyszczone

• wygoda wynikająca z faktu, że nie trzeba go wyjmować ani chować po sprzątaniu

• nie nosi się ani nie ciągnie za sobą ciężkiego sprzętu

• znika problem plączącego się wszędzie kabla

Instalację centralnego odkurzania najlepiej jest montować na etapie budowy domu. W domu, który jest już wykończony wymaga to kucia ścian, dlatego montaż takiego systemu najlepiej jest połączyć w takim wypadku z remontem.

Komentarze

Bez komentarza w tej chwili!

Zostaw swój komentarz

captcha
niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień
Nowa rejestracja konta
Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło